TIZENKILENCEDIK FEJEZET
…
HOGYAN MŰKÖDIK A HOLOGRAFIKUS SZINKRONHANG
A Holosync stimulálja és táncra készteti az agyad, hogy agyhullámaid felvegyék az ütem diktálta ritmust, azonosulva a létrehozni kívánt agyhullámsémák frekvenciáival. Biztosan tapasztaltad már, amikor a lábad a zene ütemére kezdett el mozogni. Amikor hallunk egy ütemet, a testünk, az agyunkat is beleértve késztetést érez, hogy azonosuljon vele, így hozva létre egy transz jellegű állapotot. Évezredeken keresztül törzsi sámánok a dobok ütemét használták, hogy létrehozzanak egy eksztatikus transzállapotot. A Görög matematikus Ptolemy a második században létrehozott egy stroboszkópot úgy, hogy a napfény sugarát egy forgó keréken keresztül szűrte meg. Sajnos néhány ember számára a villogó fény veszélyes, mert rohamot okoz. A Holorafikus szinkronhangokkal egy ütemet hozunk létre az agyban, az oliva mag nevű agyrészt stimulálva úgy, hogy tiszta szinusz hullámokat játszunk az agy két részének sztereó fülhallgatón keresztül. A két hang kis mértékben eltérő frekvenciájú. Egymással interferálva az agyadban létrejön egy harmadik ütem, aminek a frekvenciája a két játszott frekvencia különbsége.
Ha egy 10 Hz-es Alpha agyhullámsémát szeretnénk létrehozni, szükségünk van két 10 Hz-ben eltérő frekvenciára és ezt kell a két hangsávon játszanunk az agyunk két féltekéjének. Például 200 Hz és 210 Hz. Nem lesznek tesztkérdések a könyv végén és emlékezned sem kell az adatokra, csak gondoltam talán érdekel. Ahogy hallod ezeket a frekvenciákat, egyik füled sem hallja a létrehozott ütemet. Minkét füled hallja a saját szinusz hullámú frekvenciáját. Az ütem a TE AGYADBAN jön létre, az auditoriális feldolgozó központodban. Csak abban az esetben, ha mindkét hang egyszerre szól a két füledben, jön létre az ütem a fejed belsejében. Ekkor az agyad elkezd ezen az ütemen rezegni. Létrehozni egy ilyen ütemet pontos tudományos folyamat, de egyben művészet is, hogy a lehető leghatékonyabb legyen. Először létre kell hoznod a kívánt ütemsémát. Minden ütemséma végtelen számú frekvencia variánst tartalmazhat, de ezek nem hatnak az agyadra azonos módon. Több ezer óra próbálgatás eredményeként találta meg Bill a legmegfelelőbb kombinációt. Szerencsére a 193 országban lévő Holosync használók folyamatos visszajelzésével, egy nagy „laboratórium” áll rendelkezésére.
A következő fontos dolog a legjobb eredmény elérése érdekében, hogy az agyhullámsémák megfelelő mértékben kell változzanak. Ha szeretnénk egy lassúbb agyhullámsémát létrehozni, akkor egy a hallgató jelenlegi agyhullámsémájához közelállót kell létrehoznunk és onnan folyamatosan csökkentenünk, míg el nem érjük a kívánt szintet. Ha túl nagy a különbség a pillanatnyi és a kívánt szint között, a hatás nem jön létre. Hogy megoldódjon ez a probléma a Holosync egy átlagos, mindennapi szinten (ez általában Béta) kezdődik és onnan csökken a kívánt szintre fokozatosan. Ennek is végtelen variációja lehetséges. Történhet gyorsan és lassan. Csökkenhet azonos mértékben és változóban. Ki kellett kísérletezni melyik működik a legjobban. Bill egyik szórakozásává vált, hogy megvizsgálja a konkurencia frekvenciasémáit. Minden kombináció kelt valamilyen érzést-érzetet, de a hatás már közel sem azonos mértékű.
Had mondjam el, miért is olyan hatékony és különleges a Holosync. Szó volt korábbiakban a Menninger Alapítványról a korai meditációs kutatásokkal kapcsolatban. 1970-ben az alapítvány klinikáján, kutatók a híres indiai jógit Swami Rama-t tanulmányozták. Különböző eszközöket használva mérték meg azon képességét, hogyan befolyásol tudattalan agyi és fizikai folyamatokat. Olyan folyamatokat, amik elvileg mivel tudattalanok, nem befolyásolhatóak. Ezek a kutatások tették lehetővé először, hogy megvizsgálhassák az elektromos agyhullámsémáit a meditáció különböző szintjeinek. Röviddel ezután a Transzcendentális Meditációs mozgalom képviselője, Maharashi Mahesh jógi felkereste a Harvard egyetemen Dr. Herbert Bensont, hogy végezzen kutatásokat a jógi agyán. Többek között ez is segített megismerni a meditáció különböző szintjeihez kapcsolódó agyhullámsémákat. A 70-es évek közepére a tudományos közösségnek igen jelentős mennyiségű kutatási anyag állt rendelkezésére és ennek köszönhetően, elég jól felismerhetőek voltak a meditációs szintekhez kapcsolódó agyhullámsémák. Ugyanebben az időben, de teljesen függetlenül és valószínűleg nem tudva a folyamatban lévő meditációs kutatásokról, Dr. Gerald Oster publikált egy írást, amiről már tettem említést. A publikációban az elmúlt húsz év saját kutatásairól írt, a hanghullámok hatásával kapcsolatban az agyhullámsémákra. Oster felfedezett egy módot, amiben hang segítségével létre lehet hozni egy bizonyos agyhullámsémát az agyban, olyat is mint a meditációé. Gyakorlati alkalmazásról nem szólt a kutatási anyag.
Egy kisebb kutatási terület alakult ki ennek és más kutatási anyagoknak a hatására. Ezek a kutatások leginkább arra fókuszáltak, amit én tüneti megnyilvánulásnak neveznék az agymódosító hatások által. Arra voltak legfőképpen kíváncsiak, hogy ezek a változó agyhullámok milyen szokatlan állapotokat és tapasztalásokat okoznak. Bizonyos esetekben vizsgálták egyes mentális képességek javulását is. Kijelentették például, hogy „Alpha agyhullámsémát idézünk elő és ezáltal megtapasztalod a szuper-tanulás képességét”…, vagy „Théta agyhullámsémát idézünk elő és megtapasztalhatsz egy testen kívüli élményt”.
Korábbiakban számos mentális képességet említettem, amik bizonyos agyhullámsémákhoz társíthatóak. Mint megemelkedett tanulási képesség, javuló memória, magasabb szintű kreativitás és még számos egyéb. Azt gondolom, hogy a testen kívüli élmény nem csak szokatlan és szórakoztató, hanem annak aki megtapasztalja biztosan megváltoztatja az életét. Az enyémet mindenképpen megváltoztatta, de ez egy másik történet, amit itt olvashattok:
http://sorsugynokseg.hu/sorsfordito/
Az én nézőpontom egy kicsit más, mint a fentiek. Azt gondolom, hogy valami sokkal fontosabb dolog is történik, amikor kitesszük magunkat meditációs agyhullámsémáknak.
Erről szól ez a könyv!
Az Oster által leírt és a Billék által finomított metódus nagy mértékű ingadozást idéz elő az agy elektromos aktivitásában. Ahogy a normális éber állapotot jellemző Béta agyhullámsémából, a lassúbb Alpha agyhullámséma felé elmozdulsz, majd innen tovább Thétába és végül a legmélyebb Deltába, az elektromos ingadozás az agyadban megemelkedik. Ezek az ingadozások sokkal nagyobb mértékűek, mint amit normális körülmények között megtapasztalhatsz az agyadban. Olyan stimulációt adnak az idegrendszerednek, amit nem tud kezelni a jelenlegi struktúrájával. Hogy kezelni tudja ezt a nagyon precízen felépített hang stimulánst, az idegrendszer arra van kényszerítve, hogy változzon. Arra, hogy újraszervezze önmagát egy magasabb, jobban összetett működési szintre. Ez sok szempontból olyan, mint ahogy a testedzés készteti arra a fizikai testet, hogy változzon, növelje képességeit. Pontosan így, amikor az agyadat Holografikus szinkronhangokkal stimulálod, arra készteted, hogy új struktúrákat hozzon létre, amik kezelni tudják azt, amit az előző képtelen volt. Azt szoktam mondani, hogy mi Agyra gyúrunk Wazzeg. Ahogy az agyad újra és újra stimulálva van, a saját természetes idegi rugalmassága új idegi társításokat hoz létre, így megteremtve új idegpályákat, ideghálózatokat. Így hoz létre megemelkedett tudatos figyelmet, ami képessé tesz, hogy jobban tanulj, jobb memóriád legyen, kreatívabb légy, jobb döntéseket hozz, jobban szabályozd az érzelmi válaszaidat, könnyebben lépj be a FLOW-ba, nyugodtabb, boldogabb légy és megtapasztald mindazokat az előnyöket, amivel a megemelkedett TUDATOSSÁG jár.
Az ahogyan összetett rendszerek, amilyen a te agyad is, képesek változni, rendezettebbé válni környezeti hatás következtében, nagyon elegánsan van leírva a tudós Ilya Prigogine teóriájában. Az agyad vonatkozásában, a rendezetté válás a tudatosabbá válással azonos. Ezt a teóriát gyakran nevezik káoszelméletnek. El kell mondjam, hogy ez a elmélet egyike a leglenyűgözőbb elméleteknek, amivel valaha találkoztam. Megmagyarázza a legtöbb folyamatot, ami a világegyetem alapját képezi. Beleértve a célunkat is, hogyan növeljük tudatosságunkat. Alig várom, hogy megoszthassam veletek ezt az elméletet. Sokkal jobban le fog nyűgözni, mint bármi más ebben a könyvben.